Interaktivní tabule Epson - kterou a jak vybrat?

Interaktivní tabule Epson patří momentálně mezi nejprodávanější interaktivní tabule v České republice. A není se čemu divit. Společnost Epson vytváří opravdu obdivuhodné produkty, které spolehlivě fungují, ať už se jedná o tiskárny nebo právě o projektory či příslušenství. My navíc projektory Epson doplňujeme tabulemi značky Degen/Mebikon, které se řadí mezi nejkvalitnější tabule v Evropě.

VYBERTE SI INTERAKTIVNÍ TABULI

Proč si pořídit interaktivní tabuli Epson?

S přibývajícími technologiemi roste i počet zařízení, která jsou potřeba ke kvalitní výuce. Tabule, nástěnka, projektor, promítací plátno, fixy, křídy, meotar nebo vizualizér, ale také mapy, násobilky, počítadla a různé další pomůcky, které sice usnadňují učiteli práci, ale zároveň zabírají místo a často nejsou vzájemně kompatibilní.
 

Interaktivní tabule Epson nahradí většinu pomůcek v rámci jednoho zařízení.
 

Navíc získáte:

  • všechny vytvořené poznámky v digitální formě
  • bezdrátové připojení počítače/tabletu/mobilu
  • možnost výběru použití klasické, nebo interaktivní tabule


Jedná se o spojení dvou špičkových produktů, které společně vytváří velmi praktické, uživatelsky příjemné a sofitstikované zařízení.
 

VYBERTE SI INTERAKTIVNÍ TABULI

Jak vybrat interaktivní tabuli

Není to žádná věda, interaktivní projektor dokážeme spojit prakticky s čímkoliv - ať je to zeď či tabule. Ale přece jen Vám předáme pár tipů, abyste věděli jaký typ a velikost tabule vybrat, a také o jaký typ interaktivního projektoru ji doplnit.

Typ tabule

Nejčastěji používané tabule v kombinaci s interaktivními projektory:

  • tabule na fixy upevněná na zeď - nejlevnější varianta
  • pylonová tabule s jednou plochou - varianta se zvedacím systémem, bez křídel
  • pylonová tabule triptych - nejprodávanější varianta, se zvedacím systémem a křídly

Rozměr tabule

Z důvodu velikosti promítací plochy doporučujeme volit rozměr tabule ideálně 200 x 120 cm. I když je tento rozměr nejpoužívanější, není problém pořídit tabuli větší nebo v krajních případech menší 150 x 120 cm.
Velikost tabule má také souvislost s rozlišením zvoleného projektoru. Tyto projektory se nejčastěji vyrábí s rozlišením WXGA (16:10) a FullHD (16:9), které mají rozdílný poměr stran obrazu. Výsledný promítaný obraz na ploše tabule bude v porovnání vypadat asi takto.

VYBERTE SI INTERAKTIVNÍ TABULI

Volba projektoru pro interaktivní tabuli

V roce 2022 Epson stále vyrábí svůj nejúspěšnější model minulé generace Epson EB-695Wi. Jedná se o generaci s označením EB-6xx. Nová řada s označením EB-7xx, jako například Epson EB-725Wi nebo Epson EB-735Fi, patří již mezi novější modely a celkově jsou tyto 3 projektory nejvhodnější volbou pro interaktivní tabuli. Rozdíly v řadách těchto projektorů jsou značné. Nové projektory EB-7xx mají více intuitivní prostředí, vestavěné bezdrátové připojení (mobilem, notebookem, tabletem), laserový zdroj světla a spolehlivější (automatickou) kalibraci dotyku.

Které parametry pro výběr jsou nejdůležitější:

  • Světelný tok projektoru - Jedná se o údaj v jednotce "Lumen", který uvádí jak moc dokáže projektor svítit. Čím větší číslo, tím víc projektor svítí a tím více bude obraz na ploše vidět.
  • Ovládání - Ovládání interaktivní tabule může probíhat buď interaktivními pery, které jsou vždy součástí balení, nebo pery společně s dotykem prstu. Ovládání dotykem prstu umožňuje malá krabička pod projektorem. 
  • Rozlišení - Výše zmíněné projektory mají 2 druhy rozlišení - WXGA a Full HD. Full HD má jemnější obraz než WXGA, je tedy lepší.
  • Zdroj světla - Existují opět 2 typy - Lampa/Laser. Lampa má životnost 5 tis. hodin svícení a poté je nutné ji vyměnit, její cena se pohybuje okolo 2000,- Kč. Laser je novějším typem, má životnost 20 - 30 tis. hodin svícení a poté je třeba projektor vyměnit. Pokud byste tedy používali projektor 200 dní v roce 5 hodin denně, vydrží Vám 20 let. Laserový zdroj světla má také kvalitnější obraz než lampový.

Stále nevíte, který vybrat?

Montáž interaktivní tabule

Pokud si interaktivní tabuli vyberete a objednáte na našich stránkách, montáž je zdarma. Probíhá na místě cca 4-5 hodin a mají ji na starost 2 technici. Součástí montáže je natažení kabeláže v krycích lištách (HDMI, USB a napájení), uvedení do provozu, kalibrace a předání zodpovědné osobě. 

VYBERTE SI INTERAKTIVNÍ TABULI

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení